#1
 19 Nov 2009, 23:47
|
|
Member
|
|
Ble medlem: 02 Aug 2007
Sted: Bergen
Innlegg: 68
|
|
2,5 år og våkner mange ganger om natten.
HUn våkner og griner mange ganger om natten, veldig slitsomt! Hvorfor gjør hun dette og hvordan forhindre?
|
#2
 19 Nov 2009, 23:49
|
|
antijantemodus
Administrator
|
|
Ble medlem: 30 Sep 2006
Sted: Regnbyen
Innlegg: 17,820
|
|
Jeksler? Drømmer?
Uansett- jeg har det slik også med min- og det er ganske masete. Det går i bølger- og nå for tiden er det ofte. Jeg bare håper det går fort over...
__________________
When parents model a calm, rational way of solving a toddler`s most distressing problems, we plant the seeds that enable them to become calm, assertive problemsolvers and negotiators in the future.
Mamma til to gutter og ei jente, kone til en Eplemann
|
#3
 20 Nov 2009, 00:02
|
|
americium
|
|
Ble medlem: 13 Oct 2006
Sted: Ski
Innlegg: 5,421
|
|
Er hun tørr om natta? Virker hun bevisst når hun gråter?
__________________
Gullungen Maya dubbedåre født mai 2005
Dogs have masters; cats have staff
|
#4
 20 Nov 2009, 00:02
|
|
lakenskrekk
|
|
Ble medlem: 06 Jun 2008
Sted: Oslo
Innlegg: 639
|
|
Våkner av at hun må tisse?
Slitsomt er det i alle fall uansett årsak.
__________________
|
#5
 20 Nov 2009, 00:09
|
|
americium
|
|
Ble medlem: 13 Oct 2006
Sted: Ski
Innlegg: 5,421
|
|
Jeg kan jo utdype: Kiddo brukte nattbleier til omtrent den alderen og hun våknet når hun måtte tisse.
Tanke nr 2 er nattskrekk. Barnet sitter gjerne opp og gråter, virket fortvilet, men stirrer på kjente som om de er luft eller ukjente.
Tiltak til nr 1 er å ta tiden til hjelp - nattetissing styres av hormoner og det må tas i sitt eget tempo. Nr 2 går også over av seg selv og det beste man kan gjøre er å snakke rolig og si at man er der. Om barnet tillater det kan man godt stryke på, men om det gjør barnet mer urolig er det ikke vits i. Generellt sett hjalp det godt å ikke gjøre noe annet enn å si rolig at jeg var der og det bare var å legge seg ned å sove igjen. Det går over av seg selv, men hvor lang tid det tar varierer fra et halvår og opp til flere år. Det er i de aller fleste tilfeller borte til skolealder.
__________________
Gullungen Maya dubbedåre født mai 2005
Dogs have masters; cats have staff
|
#6
 20 Nov 2009, 00:18
|
|
Balansekunstner
Super moderator
|
|
Ble medlem: 03 Oct 2006
Sted: I eksil
Innlegg: 7,690
|
|
Ligger hun alene? Våre har i perioder våknet tidvis ofte. Da ønsker de å ligge hos oss, eller ha noen i sengen. Jeg tror det handler om drømmer eller behov for nærhet. Vi har sovet sammen med dem i disse periodene; da glir det over. Men det kommer og går fremdeles.
__________________
-------------------------------------------------
Filipine! Du knekkes ikke alltid i to Lykke - og Glede
Unnfanget i kjærlighet, båret frem i forventning, født til forundring.
|
#7
 20 Nov 2009, 07:55
|
|
Senior Member
|
|
Ble medlem: 11 Feb 2007
Innlegg: 2,320
|
|
Sånn var min jente også. Fant aldri ut grunnen. Nå sover hun bedre, men våkner som regel i løpet av natten og vil at noen skal sove i sengen sammen med henne.
|
#8
 20 Nov 2009, 09:31
|
Senior Member
|
|
Ble medlem: 04 Oct 2006
Innlegg: 3,873
|
|
Mycket hon lär sig just nu?
Reflux?
Kiss/Kidd?
Kissnödig?
Otrygg?
|
#9
 22 Nov 2009, 01:55
|
Senior Member
|
|
Ble medlem: 27 Sep 2007
Sted: Sunnmøre
Innlegg: 459
|
|
Go'klumpen som også snart er 2 1/2 våkner nesten hver eneste natt, men har senga inntil vår og krabber bare over og sover videre hos oss. Hvis vi ikke er der (legger oss veldig sent) gråter han når han våkner. Jeg bare regner med at det handler om trygghet (vi ble familie i februar), og synes ikke egentlig at det er noe problem, men det forutsetter jo at en kan lage et sovearrangement slik at alle får sove.
__________________
Mamma'n til Lille Blomst 05 og Go'klumpen 07
|
#10
 22 Nov 2009, 02:23
|
|
søvngjengermor
|
|
Ble medlem: 15 Oct 2006
Sted: Trondheim
Innlegg: 3,102
|
|
Slik var storebror og for ham var det nok at vi skrudde på lampen over senga. Da fant han roen selv når han våknet. Vesla er også litt slik innimellom, men hun trenger bare at vi varsomt legger henne ned og sier at det er natt. Noen ganger trenger hun at vi ligger litt hos henne. Men det er sjelden det skjer at hun våkner nå lengre.
__________________
-diab-
Storebror mars 2002 og vesla oktober 2005
Et barn gjør kjærligheten større, dagene kortere, nettene lengre, bankkontoen mindre, hjemmet lykkeligere, klærne krøllete, fortiden glemt og fremtiden verdt å leve for.
|
« Forrige tråd | Neste tråd »
Trådverktøy
|
 Vis utskriftsvennlig utgave
 Videresend denne siden med email
|
Visningsmoduser
|
Linjærmodus
 Bytt til hybridmodus
 Bytt til Trådmodus
|
Regler for innlegg
|
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts
BB code is På
Smilier er På
[IMG] kode er På
HTML kode er Av
|
|
|
|
|
Forumstatistikk |
Medlemmer: 1,188
Tråder: 28,670
Poster: 374,063
Medlemmer pålogget: 6
Nyeste medlem: chinook
|
|
Alle klokkeslett er GMT +2. Nå er klokken 03:19.
|